Antik Mineral Magnezyum Yağı ve DETOKS

    Magnezyum sadece yararlı değil, aynı zamanda temel bir maddedir. Bedenimiz, Magnezyum gibi Alkali mineralleri kullanarak hücresel çöpleri işleme sokar ve detoks reaksiyonu ile savaş yaparken, artan ürik asit üretiminin etkisini gidermeye çalışır. Detoks reaksiyonuna karşı yeterince Magnezyum bulunmadığı zaman bu amaçla kemik ve bedenden Magnezyumu emer. Araştırmalarda, kimyasal olarak toksik kişilerde en çok görülen eksik besleyici maddenin Magnezyum olduğu kanıtlanmıştır. Kimyasal ve ağır metal toksinleri tutmaya eğilimli kişilerin idrarlarından yüksek miktarda Magnezyum çıkardıkları görülmektedir. En önemlisi ise, Magnezyumun hücrelerimizi alüminyum, cıva, kurşun, kadmiyum, berilyum ve nikel gibi ağır metallerden korumasıdır. Bu ise, bizim ağır metal detoksifikasyonu [zehirden arınma] işlemi için neden Magnezyuma bu kadar ağır şekilde ihtiyacımız olduğunu açıklıyor. Hücrelerimizin yaşamının devam etmesi için, Magnezyum genel olarak vazgeçilmez bir maddedir, fakat sistemlerimizin günlük olarak ağır metallerle altüst olduğu bir durumda zehir çağında ilaveli önem kazanmaktadır.

     Düşük düzeyde Magnezyumun, beyin dokusunda birikmiş olabilen ağır metallerin tortulaşmasına neden olduğu yönünde önemli miktarda kant birikmiştir. Esasında, çeşitli fiziksel sorunların nedeni ve çözümü Magnezyum eksikliğinin düzeltilmesi kadar kolay olabilir. İlaveli olarak, cıva çelatlaması ile ilgili zorlukların birçoğu kişiye yeterli miktarda Magnezyum verildiğinde azaltılabilmektedir. Çelatlama ile ilişkili çoğu bilgiler, size çelatlamaların mineralleri yok ettiğini söyler ve bununla beraber, bedenin kabul edilemeyen bir risk olmaksızın kaybına dayanılamayan kritik minerallerle ilgili çok az araştırma yapılmıştır. Magnezyum, zehirden kurtulma işleminin birinci safhasıdır ve çinko gibi diğer mineraller ile birlikte zehirli ağır metalleri bedenden atmaktadır.

    En önemli sonuç, Magnezyumun bedenin doğal olarak kendi kendini temizlemesi ve detoksifikasyon [zehirden arındırma] işlemlerinde temel bir etken olduğudur. Çocukların Çevre Sağlığı için, Kolombiya Merkezi Müdürü ve Çevre Sağlığı Bilimleri Profesörü Doktor Frederica P. Perera’ya göre, her kişinin aynı zehiri atmak yeteneğinde farklılık bulunduğuna dair 500 misli kanıt bulunmaktadır. Ana göstergelerden biri de, kişinin Magnezyum düzeyidir. Bu nedenlerden dolayı, Antik Mineral Magnezyum yağının kullanımı kullanıcıya güvenli ve etkili zehirden kurtulma işlemi için, temel bir destek sağlamaktadır.

Copyright © 2010 www.antikmineral.com.tr